četvrtak, Juni 04, 2020

Online radionica povodom 70. godina Muzeja

ponedjeljak, 27 April 2020 07:46

Još jedna radionica u Muzeju Hercegovine, kao oblik neformalnog obrazovanja, održana je povodom 70 godina postojanja Muzeja.

Kako bismo našim učenicima omogućili nastavak muzejsko-obrazovnog rada, svoje aktivnosti smo prebacili putem online ZOOM aplikacije.

Nakon razgovora i virtuelnog obilaska Muzeja kroz fotografije, naši mali umjetnici su izradili svoja velika djela. Djeca su maštovito pristupila interpretaciji predmeta koje su odabrali.

Cilj radionice je da motivišemo djecu da istražuju i otkrivaju svijet oko sebe, jačaju samopouzdanje, razvijaju socijalne vještine, kreativnost i maštu.

Učesnici današnje radionice su učenicima od VI do IX razreda. Zahvaljujemo se OŠ „Gnojnice“, OŠ „Vrapčići, OŠ „Omer Maksumić“ i OŠ „Bijelo Polje“ na saradnji.