Izložba “SJEĆANJE NA HAMZU HUMU”

U povodu obilježavanja godišnjice smrti književnika Hamze Hume JU Muzej Hercegovine Mostar, Odjeljenje književnosti, u saradnji sa JU Dom kulture u Blagaju organizuju izložbu pod nazivom „Sjećanje na Hamzu Humu“

Na izložbi će biti prikazana zbirka Ostavštine književnika Hamze Hume koju baštini Muzej. Radi se primarnoj muzejskoj građi poput faksimila ličnih dokumenata, iskaznica, originalnih rukopisa, dopisa, razglednica, korespodenciji prema Hamzi Humi ali i onoj koju je pisac slao na različite adrese, fotografijama, publikacijama izdanja i mnogim drugim eksponatima. Riječ je o selektiranoj muzejskoj građi koja se nalazi u ovoj zbirci.

Izložba će biti upriličena u petak, 20.01.2023. godine u prostorijama JU Doma kulture u Blagaju sa početkom u 19.30h.

O izložbi će govoriti direktor JU Dom kulture Blagaj Saudin Guja i autor izložbe Ibrahim Dizdar. Moderirat će mr. Selma Aškraba.

Ovom prilikom pozivamo naše sugrađane na dođu na ovaj kulturni sadržaj.