Izložba “Blagaj kroz 20. stoljeće”

U povodu obilježavanja 600 godina od prvog pisanog spomena Blagaja (1423.), Muzej Hercegovine Mostar u saradnji sa Javnom ustanovom Dom kulture Blagaj organizira izložbu pod nazivom

„ Blagaj kroz 20. stoljeće” koju sačinjava pregled pisane riječi iz periodike s početka 20. stoljeća, tj. novina poput „Gajreta“, „Jugoslovenski list“, „Bosanskohercegovačke novine“, „Bošnjak“, „Domovina“… itd. o Blagaju, te fotografija Blagaja iz 60-tih i 70-tih godina prošlog stoljeća.

Izložba predstavlja kratki presjek burne historije Blagaja u proteklom stoljeću, te bogatstvo prirodnog i kulturnog nasljeđa ovog malog bosanskohercegovačkog gradića.

Izložba će biti otvorena u prostoru Doma kulture Blagaj, u četvrtak 09.03.2023. sa početkom u 19. sati, čime će se upriličiti i otvaranje ove značajne manifestacije koja će trajati naredni mjesec dana sa raznim, pripremljenim, kulturnim sadržajima.